A Peugeot által készített felmérés rendkívül alapos volt, hiszen minden olyan korcsoportot érintett, amely jelenleg rendelkezhet jogosítvánnyal. A kérdések azt firtatták, hogy a mai autókban mely tulajdonságok fontosak egy adott korosztály számára. A válaszok elemzése után világos trendek rajzolódtak ki arról, hogy mely korcsoport ragaszkodik például az internetalapú, kapcsolt szolgáltatásokhoz, az önvezetéshez, illetve, hogy kiknek fontosak a környezetbarát megoldások vagy a formaterv.
A megkérdezettek között voltak a veteránok, azaz a Néma korosztály tagjai (1928 és 1945 között születettek), akik közül a legfiatalabb is legalább 80 éves már, de sokuk még mindig vezet. Velük kapcsolatban egyáltalán nem meglepő, hogy minden fiatalabb korcsoportnál kevésbé fogékonyak az autókba telepített internetalapú, kapcsolt szolgáltatásokra – csupán 3%-uk kedveli ezeket. Ám érdekes módon a Z generáció (1996 és 2011 között születettek) után ők azok, akik a legszívesebben használják (18%-uk) a digitális kor egy másik vívmányát, a beszédvezérlést. A másik olyan terület, amelyre a Némák fogékonyak, a fenntarthatóság. Négyből hárman (74%) tartják ezt fontosnak új autó vásárlásakor, s e tekintetben még a korban utánuk következő Boomereket (1946-1964) és X generációt (1965-1980) is megelőzik.
A középkorúak – a Boomerek és az X generáció tagjai – elvárásai kicsit eltérnek az idősekétől. A kapcsolt szolgáltatásokat csak minden tizedikük tartja fontosnak, a formaterv pedig 12%-ukat ragadja meg. A Boomerek 45%-a viszont el sem tudja képzelni autóját navigációs rendszer nélkül. Ez a magas szám is bizonyítja, hogy a Peugeot milyen előrelátóan tervezte meg modelljeinek legújabb generációját. A francia márka i-Connect® Advanced infotainment rendszerének része ugyanis ez a fontos elem, a TomTom® internetalapú navigáció. Amennyiben elektromos Peugeot fedélzetén működik, a rendszer része még az EV útvonaltervező is, hogy hosszabb utazás alkalmával a hatótáv miatti aggodalom fel se merülhessen.
A Peugeot felmérése erre is rákérdezett, és egyöntetű választ kaptak valamennyi korcsoporttól: mindannyian szeretnének nagyobb hatótávú villanyautókat látni. A Z generáció tagjai ezt azzal erősítették meg, hogy 75%-uk már el is döntötte: hibrid vagy tisztán elektromos lesz a következő autója. A Peugeot e válaszban ismét bíztató visszaigazolást kapott, hiszen az európai tömeggyártók közül a francia márkáé a legátfogóbb elektromos paletta, s komoly népszerűségre számíthatnak Extra Long Range modelljei is: az E-3008 700, míg az E-5008 667 km hatótávot kínál.
Az autóba épített modern technológiára vonatkozó kérdés nem hozott meglepő válaszokat, hiszen a Z generáció például háromszor fontosabbnak tartotta ezt, mint az idősebb Boomerek.
A mesterséges intelligencia (AI) alkalmazását a Z és az Y generáció pártolja leginkább (46 és 37%). Ez a trend ismét örömhír a Peugeot számára, hiszen a ChatGPT szolgáltatást legújabb generációs modelljei mindegyikében kínálja a francia gyár. Ha belegondolunk, az AI használata útitársként sokkal több egyszerű technológiai érdekességnél. Komoly biztonsági tényező is, hiszen a fedélzeti rendszerek kezelésekor nem kell elengedni a kormányt és elvenni tekintetünket az útról, hogy gombokat nyomkodjunk és felületeket érintsünk meg, hanem elég beszélgetni az autóval.
Szintén éles a különbség a generációk között abban, hogy mennyire fontos az önvezetés. A Boomerek idegenkednek tőle, közülük csak minden negyedik (24%) lát ebben lehetőséget, a Z generáció viszont szinte elvárja (62%) ezt a képességet a közeljövő autóitól.
A válaszok összegzése után világos kép rajzolódik ki. Az idősebbek (Némák és Boomerek) még gépként tekintenek az autóra, amelyet irányítani kell, de fontos nekik, hogy a lehető legkevésbé szennyezze a környezetet és a számukra fontos szolgáltatásokat megtalálják benne. A fiatalabbak inkább mozgó okoseszközt látnak az autóban, s ha választaniuk kell, akkor a formaterv, a fenntarthatóság és a csúcstechnológia vonzza őket.